Typespotting. Warszawa Artur Frankowski

ISBN: 9788362418046

Published: December 2010

Paperback

176 pages


Description

Typespotting. Warszawa  by  Artur Frankowski

Typespotting. Warszawa by Artur Frankowski
December 2010 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 176 pages | ISBN: 9788362418046 | 8.76 Mb

Publikacja Typespotting. Warszawa to dokumentacja poszukiwań typograficznych Artura Frankowskiego przeprowadzonych w Warszawie. Gdzie w stolicy można znaleźć najciekawsze formy liternicze i napisy? Czy formy napisów znajdujących się w mieścieMorePublikacja Typespotting. Warszawa to dokumentacja poszukiwań typograficznych Artura Frankowskiego przeprowadzonych w Warszawie.

Gdzie w stolicy można znaleźć najciekawsze formy liternicze i napisy? Czy formy napisów znajdujących się w mieście wpływają na warszawiaków? Wystawa oraz publikacja podejmują próbę subiektywnej analizy krajobrazu typograficznego Warszawy. Książka jest rodzajem wirtualnego spaceru po mieście, w czasie którego można obejrzeć wybrane szyldy, tablice i inskrypcje - przykłady z przeszłości i teraźniejszości miasta w ciągłej transformacji.Liternictwo miejskie to odrębny, wielowymiarowy świat.

Czasem poukładany jak warstwy torcika wuzetka. Czasem wymieszany jak niezidentyfikowane składniki w bajaderce. Zresztą nie trzeba wyjeżdżać do innego miasta, na przykład do konsekwentnej i spójnej Brukseli, żeby poczuć się jak miejscy turyści. W nieustannie zmieniającej się stolicy, w warszawskim literniczym stylu, również warszawiacy często mogą poczuć się jak na typograficznym safari.

(...) Stołeczne liternictwo to kopalnia typograficznych inspiracji. Intrygują napisy z folii i precyzyjnie cięte w kamieniu majuskuły na MDM-ie, a także neony z urwanymi rurkami przekazujące tajemnicze treści. Podczas włóczęgi można się natknąć na zaskakujące znaleziska również na chodniku. Mogą to być liternicze ulotki agencji towarzyskich z ortografią w stylu najlepszej literatury warszawskich futurystów zachęcającą do kolekcjonowania tych kartoników dla samej zabawy czytania o grattissowych szympanach pitych w towarzystwie różnych Marylin.

Spacer po warszawskich Łazienkach przynieść może zupełnie inne odkrycia, takie jak fantazyjne inskrypcje na zegarze słonecznym Stanisława Augusta Poniatowskiego, upamiętniające królewskie imieniny, które odbyły się 8 maja 1786 roku. (Magdalena Frankowska, Typoorientacja, [w:] Typespotting. Warszawa.)Artur Frankowski - designer, typograf i projektant krojów pism. Współautor (wraz z Magdaleną Frankowską) książki Henryk Berlewi, wykładowca typografii i przetwarzania informacji graficznej.

Należy do międzynarodowego stowarzyszenia typograficznego ATypI oraz Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Współzałożyciel studia projektowo-typograficznego Fontarte. www.fontarte.com Projekt realizowany jest dzięki dotacji otrzymanej od m.st. WarszawyEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Typespotting. Warszawa":


starsentineltactics.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us